VÁNOČNÍ BESEDA V KNIHOVNĚ – III. B

Dne 13. 12. 2021 se naše třída dostavila do městské knihovny na besedu o vánočních tradicích a zvycích. Vyprávění zaměstnankyň knihovny bylo velmi poutavé a hlavně poučné. I když nějaké informace ohledně vánočních tradic žáci znali, tak se stále našly novinky, které pocházely také z jiných států. Za pomoci různých ukázek na interaktivní tabuli se žáci dozvěděli zvláštnosti pocházející například z Itálie, Polska, Holandska, Francie a dalších států. Největší zajímavostí byla pro žáky aktivita ve formě soutěže, kde si společně mohli vyzkoušet, co si zapamatovali. Soutěžila dvě družstva, a to chlapci proti děvčatům. Závěr byl jednoznačný. Protože pozorní při besedě byli všichni žáci, tak skóre soutěže byla remíza. Besedu žáci vyhodnotili jako velmi pěkně připravenou akci.