3.C Rozloučení se školou na K500

Ve čtvrtek 28. 6. 2022 jsme se byli rozloučit se školním rokem na K500. Čekala nás tam spousta soutěží a ukázek naší armády, policie, hasičů a zdravotní záchranné služby. Akce začala vyhlášením výsledků soutěže Kontíka a Třídílka, která nás doprovázela celým školním rokem. Z naší třídy byli vyhlášeni tři nejlepší žáci, kteří byli náležitě odměněni. Pokračovali jsme ke stánku s barvením kamínků a řešením kvízu. Následně jsme navštívili stanoviště naši stání policie, kde jsme si mohli sednout do policejního auta, na vše se podívat a zapnout houkačku, dostali jsme zde také krásné odměny. Následovala ukázka vojenského zdravotního panduru, do kterého jsme se mohli také podívat. Vojáci nám dali naučný komentář a vše nám vysvětlili a ukázali. Někteří z nás se nechali namaskovat, zkusili si „zastřílet“ z různých zbraní a mohli si vzít na sebe taktickou vestu a balistickou přilbu, aby si mohli vyzkoušet, kolik váží. Na konec jsme si koupili nanuk a odcházeli jsme do školy spokojení, příjemně unavení a plní nových zážitků.