Školní výlet 3.C – Toulky Žatcem

V pondělí 6. června jsme se vydali v rámci školního výletu na poznávací vycházku naším městem. Počasí nám přálo, a tak se naší první zastávkou stal Chrám chmele a piva, kde jsme měli zajištěnou exkurzi po této budově. Hned prvním zážitkem byl velký historický výtah vedoucí k bludišti. To se dětem náramně líbilo a nechtěly z něj odejít. V průběhu procházení bludištěm nám bylo vyprávěno něco o historii našeho chmele. Následovala strašidelná část bludiště týkající se alchymie pivovarnictví. Na závěr nás čekala erbovní síň, která nás všechny zaujala svými exponáty. Poté jsme si vyšli až na vrchol našeho Chmelového majáku a pokochali se výhledem. Po výšlapu na maják nás dole čekala sladká odměna ve formě nanuků. Po občerstvení jsme se přemístili do upravené a okrasné zahrady kapucínského kláštera. Zde jsme se podívali na zvířátka a něco se o nich dozvěděli. Viděli jsme kozy, korely, andulky a také pávy. Ke konci výletu jsme si pohráli na hřišti a koupili jsme si ještě zmrzlinu. Školní výlet se nám vydařil, všichni z něj odcházeli domů plní nově získaných dojmů a zážitků. Druhý den jsme si měli všichni o čem povídat.