V. C na exkurzi v planetáriu

V současné době ve škole probíráme témata spojená s vesmírem. Proto jsme 26. 11. 2021

se třídou V. C vycestovali do Techmánie a planetária v Plzni, abychom si prohloubili své znalosti, ale především za účelem užít si opět výlet s kolektivem.

Po dlouhé době jsme využili mikrobus namísto vlaku a musíme uznat, že nechat se odvést přímo z místa se celkem po šestihodinové návštěvě vědeckého centra hodilo.

V rámci programu jsme zhlédli dvě 3D projekce, z nichž jedna se věnovala Sluneční soustavě a druhá byla zaměřena na astronauty a jejich výcvik. Ačkoliv jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací, největší úspěch sklidila samotná Techmánie.

Nejvíce děti oslovila místnost naruby, měření rychlosti se zvířaty, fotokoutek a rýžování zlata. Velké ovace sklidila show s tekutým dusíkem, která nadchla celou třídu. Na závěr naší expedice jsme samozřejmě zavítali do krámku se suvenýry.

Jak se dětem na výletě líbilo, se můžete přesvědčit z fotografií.

Za V. C Mgr. Lucie Smeková – třídní učitelka