Výlet do hlavního města Prahy

6. 10. 2021 se  třída  V. C vypravila za památkami do našeho hlavního města. Navštívili jsme především Pražský hrad, Chrám svatého Víta, Chrám svatého Jiří, prošli jsme si Zlatou uličku i Karlův most. Dokonce jsme procházeli i přes Václavské náměstí k hlavnímu vlakovému nádraží.

Pan učitel Mgr. Zdeněk Němec prohlídku odborně komentoval.  Výlet byl především naučný, děti si tak shrnuly a upevnily probrané učivo z Vlastivědy. Seznámily se s  architekturou, stavebními slohy a také se zajímavostmi z českých dějin.

Na závěr jsme děti za pozornost při výkladu odměnili návštěvou McDonalda a také si mohly zakoupit nějaké suvenýry. Myslím si, že se výlet povedl a dětem se líbil.

Mgr. Lucie Smeková a Mgr. Zdeněk Němec