Exkurze do porcelánky, 2. třídy

V rámci projektu EU Šablony II se žáci druhých tříd účastnili exkurze v Porcelánce Thun 1794 v Klášterci nad Ohří.

Prošli jsme celým provozem a viděli, jak se rodí například hrnečky či mísy. Prohlédli jsme si materiály, ze kterých se po smíchání vyrábějí úžasné porcelánové kousky. Prohlédli jsme si pece, v nichž se vypaluje porcelán, viděli jsme techniku glazování, ale byli jsme třeba i u toho, když se porcelán zdobil 24 karátovým zlatem. Prostě jsme mohli nahlédnout do celé obrovské „kuchyně“ porcelánky. Někde jsme se dokonce i zapojili do práce a podíleli se na výrobě. V závěru jsme si mohli ozdobit hrneček nebo mističku. Zjistili jsme, že vyrobit opravdu pěkný porcelánový kousek není vůbec žádná legrace. Při práci jsme se pěkně zapotili.

Nakonec jsme navštívili i tamní obchůdek a někteří si koupili na památku třeba pěkný hrneček. Exkurze se nám moc a moc líbila. Děkujeme pracovníkům porcelánky, kteří se nám věnovali, všechno krásně vysvětlili a měli s námi neskutečnou trpělivost.

Žáci II. A a II. B a pedagogický doprovod