MĚSTSKÁ POLICIE – PREVENTIVNÍ PROGRAM PRO TŘÍDY III. A, B, C

Ve čtvrtek 17. února 2022 proběhla ve školní tělocvičně akce pod názvem preventivní program. Městská policie se na prvním stupni základních škol věnuje mnoha tématům. Náplní dnešního setkání bylo podrobnější vysvětlení, proč má ve vybavení policista např.: pendrek, baterku, vysílačku, reflexní vestu, terčík, neprůstřelnou vestu. Dále jaký je správný postup při zatýkání osob, které se chovají nezodpovědně a vůči druhým nebezpečně. Na řadu přišla názorná ukázka pout, jejich funkčnost s odborným vysvětlením. Žáci se dozvěděli, proč jsou pouta výborným pomocníkem při zatýkání nepřizpůsobivých osob. Dále opakování důležitých telefonních čísel, a jak se zachovat v různých situacích, které by žáky ohrozily na životě. Top ukázkou byly náboje a pistole. Poslední ukázka proběhla před budovou školy, kde bylo žákům umožněno si prohlédnout policejní auto.  Žáci byli nadšeni vybavením palubového zařízení. Vše bylo završeno ukázkou v podobě rozsvícení a houkání majáčku.

Program byl hezky připraven, všem se líbil, byl poučný.