Mikulášská nadílka od žáků devátých tříd

V pátek 3. 12. 2021 zavítal mezi děti 1. stupně ze ZŠ Jižní Mikuláš s čerty a anděly. Postupně navštívil všech dvanáct tříd, aby se podíval, kdo letos zlobil, a kdo ne.

Na Mikulášskou besídku se s dětmi paní učitelky pilně připravovali. Nacvičovali společnou písničku a učili se básničky, které přednesli nebo zazpívaly před Mikulášem. Ten děti pochválil a andělé jim za odměnu rozdávali balíčky s dobrotami. Čerti hodně zlobili, chtěli si někoho odnést. Protože jim to Mikuláš nedovolil, naštvaně děti naschvál strašili, přestože byly hodné. Ty, co malinko zlobí, musely slíbit, že se určitě polepší.

Poděkování patří paním učitelkám, ale hlavně žákům devátých tříd, kteří téměř profesionálně zvládli své role dvanácti čertů, čtyř andělů a jednoho Mikuláše. Mikulášská besídka se nám všem moc líbila a jsme rádi, že nám čerti žádné dítko neodnesli :-)

HníR