Projektový den zaměřený na environmentální výchovu

Dne 20. 6. 2022 proběhl v parku pod žateckou nemocnicí projektový den zaměřený na environmentální výchovu. Celkem se zúčastnila stovka dětí ze čtvrtých a pátých tříd. Ty byly rozděleny do malých skupin, ve kterých plnily jednotlivé úkoly na celkem osmi stanovištích. Ta byla zaměřena na poznávání hub, stromů, zvuků, srstí, stop i částí zvířat. Poslední dvě stanoviště řešila třídění odpadu i jeho recyklaci a doby rozkladu jednotlivých materiálů.

Na čtyřech úkolech žáky provázeli 4 pozvaní odborníci. Zbývající stanoviště nám obsluhovali vybraní žáci deváté třídy (9. A), kteří se projektového dne zúčastnili jako organizátoři. Tímto jim velmi děkuji. Zbylí deváťáci fungovali jako průvodci skupin, případně zdravotníci. Na všech stanovištích žáci získávali body za splnění úkolu a navíc body bonusové za plnění úkolů mimořádných – přesmyčky, šifry a osmisměrky. Největší úspěch u žáků měly ceny, které obdržela 3 nejlepší družstva a ceny hromadné, které byly určeny vždy pro celou třídu. Byly to hry a sportovní pomůcky, které se dají využít při hře venku (švihadla, skákací gumy, házedla, míče, líný tenis na suchý zip, bublifuky,  twistr….). Vše hned se svými učitelkami v parku vyzkoušeli. Byl to krásný den strávený v přírodě.

HníR