Toulky Žatcem – školní výlet III. B

V pondělí 6. června jsme se vydali společně na procházku naším městem, kde první zastávkou byla zajištěná exkurze pojednávající o tradici žateckého chmele. Chrám chmele a piva je známý turistický areál, který jsme navštívili i my. Zahájili jsme ho návštěvou a výstupem na maják, kde se nám nepovedlo dojít až na samý vrchol, neboť některým žákům výška majáku nedělala dobře. Proto následovala další část, která se skládala z prohlídky muzea, kde byl zajištěn i odborný výklad a vše bylo zpestřeno procházkou labyrintem sestaveného z chmelových žoků. Erbovní síň nás zaujala úplně všechny a celkovou prohlídku jsme zakončili pod venkovními nástěnnými hodinami pod názvem orloj. Než-li jsme se přemístili do krásně upravené zahrady kapucínského kláštera, kde nás čekala prohlídka zvířátek, tak jsme se nejprve občerstvili nanukem. Závěrem výletu jsme si pohráli v zahradě a svezli jsme se na klouzačce. Cestou do školy jsme pozorovali přírodu, kde nás všechny zaujal žatecký chráněný strom. Školní výlet se nám všem moc líbil a tento slunečný den jsme si všichni užili.