3. B na výstavě hub

Konečně po dlouhé době pořádně napršelo a všechno se začalo znovu zelenat a růst. Ne jinak tomu je i v lese. Po vydatných deštích jsou lesy plné nejen hub, ale hlavně lidí, kteří se na ně tolik těšili. Každý chce najít ty nejlepší a mít plný koš. Někdy se ale stane, že houby, které najdou, nepatří mezi jedlé, ba dokonce jsou jedovaté. A abychom právě těmto záměnám předešli, navštívili jsme výstavu hub. Než jsme na ni ale došli, zastihl nás pořádný déšť. Chvilku jsme se schovávali pod vzrostlými lípami, ale pak nás ani jejich koruna neochránila před ledovými kapkami. Útočiště jsme našli ve Chmelařském muzeu. Nejen že nás dovnitř ochotně pustili, ale dokonce nám udělali i přednášku o historii chmele na Žatecku. Bylo to příjemné, poučné a zajímavé. Zaposlouchali jsme se do historek o Hopíkovi a o chmelových skřítcích. Déšť mezi tím ustal, vysvitlo sluníčko a my se vydali za cílem naší cesty. Výstava hub byla opravdu úžasná! Hub tam bylo obrovské množství a jejich rozmanitost byla rozsáhlá. V klidu jsme si prohlédli všechny vystavené exponáty a fixovali si tvary a barvy hub, které by se nikdy neměly vyskytnout v našich košíčkách. Čas ale neúprosně běžel a my se museli vracet zpět do školy. A to už nás doprovázelo příjemné babí počasí, kterým startoval nastupující víkend. Všichni jsme se těšili, že o víkendu vyrazíme do lesa a přineseme si právě takové parádní kousky, jaké jsme viděli na výstavě. A co vy? Už jste také zkusili svoje štěstí a našli jste houbový poklad??? Jestli ano, tak nám pošeptejte, kde ta kouzelná místa najdeme.

žáci III. B a třídní učitelka