Beseda o kyberšikaně - IV. A

Dne 16. února žáci 3. a 4. ročníku absolvovali besedu o kyberšikaně. Děti jsou v současné době vystaveny nebezpečí sociálních sítí a mobilních aplikací, proto bylo hlavním cílem přednášky kriminalistů seznámit je s možnými riziky virtuálního světa. Mezi nejčastější šikanu patří verbální útoky a krádeže identity. Žáci si zopakovali a rozšířili znalosti, které znají z vyučování. Společně si popovídali o tomto specifickém druhu šikany a nacházeli odpovědi na otázky, jak je možné kyberšikaně předcházet a jak řešit různé situace. Vyprávění bylo proloženo mnoha příklady z praxe, děti se mohly aktivně zapojit. Kladly mnoho otázek, někteří i z vlastní zkušenosti. Všichni zúčastnění si vzali z besedy alespoň nějakou radu k srdci a budou určitě při používání sociálních sítí obezřetnější.

Za IV. A třídní učitelka Mgr. Miloslava Jirkovská