Beseda v knihovně IV. A

Žáci čtvrtého ročníku se osmého listopadu zúčastnili ve školní knihovně velmi poutavé besedy o Zdeňku Svěrákovi. Paní knihovnice vyprávěla o jeho dětství, kdy se chtěl stát řidičem pekařského auta, posléze prezidentem nebo průvodcem. Po vystudování vysoké školy začal učit v Měcholupech a poté i v Žatci. Také se dozvěděli, že to není jenom učitel, ale i český dramatik, scénárista, herec, autor písňových textů, spisovatel a narodil ve stejný den jako Jan Amos Komenský. Děti znají některé jeho písně, pohádky, příběhy, filmy, protože hlavním cílem tohoto všestranného autora je podpora dětské četby a čtenářské gramotnosti. Paní Peteříková žákům přiblížila jeho tvorbu nejen ukázkou knih a poslechem známých písní Vadí, nevadí, Severní vítr, Hajný je lesa pán, Pod dubem, Dělání, Když se zamiluje kůň, ale i takzvaných minioperetek Červená Karkulka a Šípková Růženka, které vytvořil s Jaroslavem Uhlířem. Jako scénárista filmu Kolja, v němž ztvárnil hlavní roli, získal se svým synem Janem Svěrákem sošku Oskara pro nejlepší cizojazyčný film. Do knihovny rádi chodíme získávat nové vědomosti a ani tentokrát jsme neodešli zklamáni.

Žáci IV.A s paní uč. Mgr. Jirkovskou a paní asistentkou Škuthanovou