Přírodovědné centrum - IV. A

Žáci IV. A navštívili dne 15. prosince Přírodovědecké centrum v Žatci, které je rozděleno na dvě části : Digitárium a Věda na kouli. Již při vstupu do tmavého prostoru na nás dýchla atmosféra tajuplna a neznáma. Projekce Digitária umožňuje co možná nejvěrnější zobrazení hvězdné oblohy a speciální simulace z oboru kosmonautiky. Děti poznaly nejen souhvězdí Velkého vozu a hvězdu Polárku, ale také shlédly přistání kosmonautů na Měsíci. Kdo by neznal větu amerického kosmonauta Neila Armstronga, který jako první člověk na světě vstoupil na Měsíc – Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo. V druhé části našeho zajímavého programu jsme shlédli promítání na kulovou projekční plochu. Obraz je promítán na kouli, kterou lze obcházet a přirozeně tak sledovat situace v různých částech planety. Promítání bylo doprovázeno poutavým vyprávěním a nakonec si děti mohly zahrát i na africký buben. Návštěva centra se všem velmi líbila a za rok se určitě vrátíme.

Třidní uč. Mgr. Jirkovská a paní asistentka Škuthanová