Vítání jara - IV. A

Všichni se těšíme po zimě nejen na první sluneční paprsky, ale hlavně na Velikonoce. Tento svátek vnímáme jako vítání jara a oslavu nového života. Žáci si vyzdobili třídu svými výrobky, tvořili dekorace na velikonoční jarmark, zúčastnili se besedy ve školní knihovně. V žateckém muzeu měli možnost shlédnout výstavu zahraničních pohlednic, voskových, cínových, malovaných, madeirovaných a ukrajinských kraslic. Nejvíce děti zaujalo perníkové obří vejce o výšce 30 centimetrů, které upekla a hlavně nazdobila paní Prokopová ze Žatce. Výstava Kam utekl beránek je netradiční svým zaměřením, když ukazuje Velikonoce ve světě. Beránek je symbolem tohoto svátku nejen u nás, ale i v mnoha dalších zemích. Teď už si všichni přejeme jenom teplé počasí, protože není nic radostnějšího, než vidět opět po temné a dlouhé zimě rozkvetlé květiny a stromy v plné kráse.

Třídní uč. IV.A Mgr. M Jirkovská asistentka M. Škuthanová