Výlet do zoo - IV. A

V pondělí 29. 5. se žáci 4. A vydali na výlet do chomutovského lesoparku. Po příjezdu si děti v prostorách pokladen směly vzít mapku celého areálu, a vyzkoušet si tak orientaci v terénu. Hned na začátku se nám naskytl krásný pohled na pasoucí se jeleny, laně a jejich mladé. Dále jsme měli možnost vidět pelikány, zubry, různé druhy ptactva a také rysa, který jako správná kočkovitá šelma odpočíval. Někteří z nás si zakoupili krmení pro oslíky, a ti se od nich nechali s velkou chutí nakrmit přímo z ruky. Nejvíce jsme se těšili na krmení tuleně kuželovitého, což pro nás bylo opravdové představení, když tulení rodinka za ryby děkovala ploutvím potleskem. Nakonec jsme se vydali na místní statek, kde jsme viděli různá domácí zvířata a také krásné pávy. Výlet se nám vydařil a příjemně unaveni jsme se vraceli autobusem zpátky domů.

Tř. učitelka a paní asistentka s žáky 4. A