Beseda - Slušné chování a bezpečnost na sociálních sítích - IV. B, IV. C

Dnešní beseda pro třídy IV. B a IV. C byla velmi zajímavá. Přijel mezi nás kriminalista z Loun, který žákům odpovídal na jejich dotazy, které se týkaly kyberšikany, šikany a bezpečného internetu, aby se žáci mohli vyvarovat jakémukoliv nebezpečí, které může nastat už jen při vzájemné komunikaci na sociálních sítích. Vždyť nikdo neví, zda na druhé straně je opravdu ten, kdo tam má být. Obezřetnosti a opatrnosti není nikdy dost. Žáci se zaujetím poslouchali odborné rady z úst toho nejpovolanějšího. Často byli překvapeni, jak lehce by mohli sklouznout k trestnému činu, aniž by si to uvědomili. Proto byla dnešní beseda poučná a zajímavá. Všem se celkové podání a vysvětlení různých situací moc líbilo. Byli jsme rádi, že si na nás takový odborník udělal čas, za což mu moc děkujeme.