DEN S ROBOTEM – IV. C

V pátek 23.9. jsme si v naší třídě udělali tzv. „robotí den“, kdy si žáci mohli do školy donést jakéhokoliv robota, kterého doma mají. Ve třídě nám ho představili a ukázali, co všechno dovede. V průběhu dne jsme si představili roboty, které je možno zapojit do výuky matematiky a dalších předmětů. Mohli jsme si vyzkoušet a naprogramovat například Mio Robota, kterému jsme společně vyrobili plochu, po které jezdí. V rámci geometrie nám žák předvedl, jak umí robot rýsovat například kružnice nebo přímky. Dalším robotem ve třídě byl robot Botley, jehož kódování je výbornou ukázkou a praktickým využitím do výuky informatiky. Každý z nás si mohli roboty vyzkoušet, zadat jim úkoly a naprogramovat je dle své fantazie. Robota jsme si zkusili postavit také pomocí stavebnice a následně jsme jeho podobu kreslili na papír, jako vzpomínku. Dnešní netradiční den jsme si všichni užili a odcházeli jsme domů plní nových zkušeností a dojmů z výuky.