Ponožkový den - II. B

Na dnešní den si pro nás paní učitelka připravila překvapení. Měli jsme přijít do školy s každou ponožkou jinou. Proč? Protože na dnešní den 21. 3. připadá Světový den Downova syndromu neboli Ponožkový den. Tím, že si vezmeme každou ponožku jinou, vyjádříme podporu těmto lidem. A my jsme se rozhodli k této výzvě připojit. Na hodině výtvarné výchovy nás čekalo další překvapení. Každý z nás dostal jednu ponožku a v ní byl ukrytý předmět. Naším úkolem bylo podle hmatu předmět poznat a zkusit ho namalovat. Nikdo jsme netušili, co se skrývá v naší ponožce. Po dokončení úkolu jsme se sešli v kruhu s obrázky i s ponožkou a odkryli jsme každý svůj tajný předmět. Následovalo porovnávání, zda se nám obrázek aspoň trochu shoduje s reálným předmětem v ponožce. Byla to velká sranda! Už se těšíme, co si pro nás paní učitelka vymyslí příště.

žáci z II. B