Parahrátky - II. C

V pátek 16. 2. 2024 k nám do školy přijeli mladí handicapovaní sportovci a my jsme měli možnost vyzkoušet si sporty, o kterých jsme do té doby vůbec neslyšeli. Hráli jsme například hry boccia a goalball. Protože kolektivní míčovou hru goalball hrají slabozrací a nevidomí, měli jsme po celou dobu zakryté oči a orientovali jsme se pouze podle zvuku rolničky, která je uvnitř míče a při pohybu zvoní. Cílem hry bylo dostat míč za koncovou čáru na straně protivníka. Musíme uznat, že to pro nás bylo hodně náročné. Všichni jsme si chtěli zkusit jet na handbike trenažéru – po ujetí několika set metrů po rovině nás pěkně bolely ruce a museli jsme to vzdát. Další pro nás velmi náročnou výzvou bylo hrát basketbal na vozíku. Je hodně těžké se soustředit na ježdění a zároveň sledovat míč. Moc děkujeme za možnost vyzkoušet si sporty, které hrají handicapovaní lidé. Zjistili jsme, že to není vůbec jednoduché, i když to tak na první pohled může vypadat. Přesvědčili jsme se, že i handicapovaní lidé si můžou vybírat ze široké nabídky sportů a aktivně trávit svůj volný čas. Tak sportu zdar!

Žáci 2. C s tř. uč. Mgr. Janou Beránkovou