Orientace v knihovně - V. A

Žáci V. A navštívili v úterý 17. října místní pobočku Městské knihovny Žatec, kde byli seznámeni se všemi používanými postupy řazení literatury. Na začátku paní knihovnice žáky hezky přivítala a poučila je o důležitosti správného zacházení s vypůjčenými knihami, časopisy apod., a jak se správně chovat při návštěvě knihovny. Podrobně vysvětlovala, jak se podle čísla, příjmení autora a štítku na knize řadí literatura naučná, zábavná i odborná. Seznámeni byli rovněž s rozčleněním samotné knihovny, kde se v první části nachází knihy pro děti do 10 let a v zadní části literatura spíše pro mládež. Získané znalosti si mohli žáci ověřit malým testem, který si pro ně paní knihovnice připravila. Jako již poněkolikáté jsme odcházeli spokojeni a natěšeni na další návštěvu.

Třídní učitelka a paní asistentka s žáky V. A