Druhy hudebních nástrojů - V. B

Výchovný koncert v rámci výuky HV si pro naši třídu připravila Mgr. Pekárková. Koncert byl rozdělen na dvě části. V první výukové hodině žáky seznámila s dechovými hudebními nástroji a podrobně žákům vysvětlila, z čeho se skládá saxofon. Nástroje, na které jim během koncertu hrála, nechala mezi žáky kolovat, aby si je mohli prohlédnout a potěžkat. Žáci s nadšením sledovali dění v hodině. Závěrečná chvilka v podobě roztančení je zcela nadchla. Už se nemohli dočkat, až se uskuteční i druhá část výukové hodiny, která následovala další týden. V této části byl koncert zaměřen i na jiné hudební nástroje, které si žáci přinesli z domova. Místností se nesly akordy kytary, líbezné zvuky flétny nebo se rozezněly klavírní klávesy. Vše bylo završeno společným hudebním vyjádřením, kdy si žáci vzali nějaký připravený doprovodný nástroj a společně utvořili kapelu. Už se všichni těšíme na další společné setkání.