Muzejní zvířetník - V. B

Ve čtvrtek 19. října jsme se vydali do muzea na komentovanou prohlídku pod názvem: „Muzejní zvířetník.“ Jednalo se o různé zvířecí motivy, které muzeum vlastní. I když naše místní muzeum nemá přírodovědné oddělení, tak alespoň získané předměty, na kterých jsou vyobrazeny zvířecí motivy, nahrazují i toto téma. Žáci viděli baziliška, který je vystaven v kreslené podobě a žáci ho znají z oblíbené knihy Harry Potter, kde bazilišek je dějově zastoupen. Dále nás všechny zaujala dřevěná židle s motivem draka nebo výr patron spolku Schlaraffie. Zajímavý byl i kůň v podobě plastiky nebo pes na psích známkách. Důležitá byla i zmínka o mandelince bramborové jako škůdci brambor. Dalšími zvířecími symboly byla kráva, býk a vůl jako obživa nebo připomenutí zemědělského regionu. Veverka jako mluvící znak na meči. Dále sokol, jelen, holubice, slon a lev, neboť všechna zmíněná zvířata mají svůj symbol a zastupují nějaký význam v našem městě. Prohlídka byla pěkně připravená a všechny žáky zaujala.  Na závěr si žáci vyzkoušeli dovednosti v oblíbených dílničkách.