Velikonoční jarmark a Den otevřených dveří

Ve středu 20. 3. 2024 proběhl na naší škole Velikonoční jarmark a Den otevřených dveří. Jarmark probíhal ve vestibulu školy, kde se objevily stoly se spoustou výrobků žáků 1. stupně, 2. stupně a školní družiny. Nabízeli se zajíčci, kuřátka, slepičky, zápichy do květináčů, stojánky na vajíčka, zelené osení a samozřejmě kraslice a pomlázky. Pro mlsné jazýčky tam byly perníčky a jiné dobrůtky. Všechno zboží vyráběli naši žáci společně v dílnách, v kuchyňce, v pěstitelských pracích, ve výtvarné výchově, odpoledne ve družině nebo v kroužcích. Rodiče i žáci si přišli koupit tyto výrobky, které najdou místo v oknech, na dveřích, na zahrádce nebo ozdobí sváteční stůl v rodinách. Bylo určitě z čeho vybírat, a tak se nakupovalo ve velkém. Všechny vybrané finance budou použity na Den Dětí.

Součástí jarmarku byl i Den otevřených dveří. Dopoledne bylo vyhrazeno pro všechny mateřské školky z okolí. Malí budoucí školáčci si tak mohli naši školu prohlédnout v doprovodu žáků prvního stupně a vyzkoušet si dovednosti, které mají umět k zápisu. Odpoledne během jarmarku provázeli zájemce s komentovanou prohlídkou naši učitelé a asistenti pedagoga. Návštěvníci si tak prohlédli všechny pavilony, tělocvičny i bazén. Někteří přišli, aby zavzpomínali na školní léta, jiní se chtěli podívat kam chodí nebo budou chodit jejich děti.

Všem děkujeme za návštěvu a přejeme krásné prožití Velikonočních svátků, hodně zdraví, klidu a jarní pohody.